Rok założenia

1925

Strona główna
Plan lekcji
Dziennik
Kontakt

Technik

ekonomista

Technik

logistyk

Technik

rachunkowości

Technik

hotelarstwa

Technik żywienia

i usług gastronmicznych

 

Deklaracja

dostępności

RODO

 SZKOŁA
   - Samorząd
   - Rada Rodziców
   - Biblioteka
   - Wolontariat
  - Sport szkolny
Szczęśliwy numer
 
 Strona archiwalna
 PROJEKTY
  Eramus+
 PARTNERZY

 

     W dniach 13.03-15.03.2023 odbyły się Szkole Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje prowadził o. Arkadiusz Żelechowski, Franciszkanin z Krakowa. Tegoroczne rekolekcje odbywały się pod hasłem: „do + wody miłości”.

W pierwszym dniu rekolekcji wysłuchaliśmy pouczającej konferencji na temat: Mojżesz wszystko?

 W drugim dniu  hasłem konferencji było: dotknij DNA!

 Na zakończenie rekolekcji w trzecim dniu uczestniczyliśmy we Mszy św. z kazaniem Wielkopostnym, temat nauki brzmiał: umiłował . Czytanie z pierwszego listu św. Jana Apostoła ukazało nam wielką miłość Boga „Jeśli kto wyznaje, że Jezus jest Synem Bożym, to Bóg trwa w nim, a on w Bogu. Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.” Podczas Eucharystii była także okazja przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

W oprawę Mszy św. zaangażowali się uczniowie naszej szkoły, co niewątpliwie ubogaciło to mistyczne  wydarzenie. Szkolne rekolekcje Wielkopostne pokazały nam” do+ wody miłości „ Boga do nas, oraz pozwoliły zanurzyć się w ogromie miłości Bożej.

Okres Wielkiego Postu to czas poprzedzający i przygotowujący nas do obchodzenie Paschy. Jest to czas słuchania słowa Bożego i czas nawrócenia, czas pojednania z Bogiem , z braćmi  i z  samym sobą, częstszego uciekania się do "broni pokuty chrześcijańskiej", tzn. do modlitwy, postu i jałmużny.

Zobacz galerię
Rekolekcje