W dniu 25.10.2023 rozpoczęła się II edycja Olimpiady Umiejętności Hotelarskich, organizowanej przez Szkołę Główną Handlową i Fundację Polskie Hotele Niezależne, której motto brzmi:  „HOTELE SĄ TAK DOBRE JAK LUDZIE, KTÓRZY W NICH PRACUJĄ”.

Hasło przewodnie II Edycji Olimpiady to: SUKCES W HOTELARSTWIE TO TEŻ ODKRYWANIE POTRZEB GOŚCIA BIZNESOWEGO. Zawody szkolne rozpoczęły się o godzinie 12.00 jednocześnie w 169 szkołach kształcących w zawodzie technik hotelarstwa. W naszej szkole do zmagań przystąpiło 14 uczniów z klasy 5h i 4hl. Pytania konkursowe obejmowały 20 pytań testowych i 2 zadania praktyczne opracowane przez Komitet Główny.

Galeria

Komisja Szkolna, której przewodniczyła Pani Dyrektor Renata Gromek po ocenie konkursowych prac, wytypowała zwycięzców. Najwyższą liczbę punktów uzyskały: SabinaKościółek z kl.5h  i Wiktoria Kosturska z kl. 4hl. Uczennice będą reprezentowały naszą szkołę na etapie okręgowym OUH, który odbędzie się 13 grudnia 2023 roku w Rzeszowie.

Patronat nad Olimpiadą objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, IGHP, POT  i „Hotelarz”

Olimpiada została ujęta w komunikacie MEiN w sprawie wykazu turniejów i olimpiad tematycznych uprawniających do zwolnienia z przystąpienia do części pisemnej egzaminu zawodowego.

Sabinie i Wiktorii serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach okręgowych.