Olimpiada Umiejętności Hotelarskich - etap okręgowy

W dniu 13.12.2023 r. uczennice technikum hotelarskiego Wiktoria Kosturska 4hl i Sabina Kościółek 5h uczestniczyły w zawodach okręgowych II Olimpiady Umiejętności Hotelarskich, które odbyły się w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Dziewczyny musiały wykazać się wiedzą zawodową rozwiązując test, znajomością języka angielskiego w rozmowie z gościem z zagranicy oraz praktycznymi umiejętnościami sporządzania dokumentów hotelowych w języku angielskim. Pytania i zadania w tej edycji dotyczyły głównie gości biznesowych.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 12.00 w 10 okręgach, gdzie jednocześniedo rywalizacji przystąpiło po 2 najlepszych uczniów ze 169 szkół hotelarskich w Polsce. Komitet Główny OUH po sprawdzeniu prac zdecyduje, kto spośród z nich znajdzie się wśród 30 najlepszych uczniów zakwalifikowanych do etapu centralnego. Organizatorem Olimpiady Umiejętności Hotelarskich jest Szkoła Główna Handlowa i Fundacja Polskie Hotele Niezależne, a jej motto brzmi:  „HOTELE SĄ TAK DOBRE JAK LUDZIE, KTÓRZY W NICH PRACUJĄ”.

Sabinie i Wiktorii serdecznie gratulujemy udziału i z niecierpliwością czekamy na wyniki.