W dniu 1. marca odbyły się w naszej szkole warsztaty z budowy robotów w ramach projektu RoboLab realizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Podczas wydarzenia osiemnaścioro uczniów z klas 4a, 3l i 3hr miało okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami budowy robotów oraz programowania.

Prowadzący przedstawili różne typy robotów oraz ich zastosowania w różnych dziedzinach, takich jak przemysł, medycyna czy edukacja. Omówiono podstawowe komponenty używane do budowy tych urządzeń, takie jak silniki, sensory, mikrokontrolery oraz elementy mechaniczne.

Najważniejszą jednak częścią warsztatów była  możliwość skonstruowania przez młodzież własnych robotów. W sześcioosobowych grupach uczniowie projektowali i konstruowali  urządzenia, które miały wziąć udział w zawodach walki robotów, podczas których zbudowane przez uczestników konstrukcje zostały poddane testom ich wytrzymałości i zdolności bojowej.

Zawody odbywały się na specjalnie przygotowanej arenie, gdzie roboty miały możliwość wykorzystania różnych strategii i taktyk w walce. Walki były emocjonujące i pełne napięcia, z widownią kibicującą swoim ulubionym robotom.

Zwycięzca jednak mógł być tylko jeden i był to robot skonstruowany przez dziewczęta z klasy 3hr.

Dziękujemy młodzieży za udział w warsztatach, a zwyciężczyniom gratulujemy.