Konkurs Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu adresowany jest wyłącznie do uczniów szkół średnich, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Autorkami i autorami prac konkursowych mogą zostać tylko osoby, które nie przekroczyły 20 roku życia.
Kamila R. z klasy 4ż zgłosiła pracę w kategorii translatorskiej, czyli przekład fragmentu autobiografii Incidents in the Life of a Slave Girl, written by herself (1861) Lindy Brent z języka angielskiego na język polski.
Na rozstrzygnięcie konkursu musimy poczekać ponad miesiąc, ponieważ uroczystość, która odbędzie się w poznańskim Collegium Maius, zaplanowana jest na drugą połowę kwietnia 2024 roku.
A już dziś cieszymy się, że Kamila zdecydowała się zmierzyć z wyzwaniem i liczymy na docenienie jej pracy przez jury konkursu.