W dniu 7 marca 2024 r. w auli Zespołu Szkół Nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie odbył się zorganizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie etap regionalny XI edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 4a Paulina Wójcik oraz Milena Wójcik, które wygrały eliminacje szkolne. W tym roku w etapie szkolnym konkursu uczestniczyło 781 uczniów z 33 szkół ponadpodstawowych, biorących udział w programie edukacyjnym Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura bezpieczeństwa”. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów bhp, wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

Do etapu regionalnego konkursu przystąpili laureaci eliminacji szkolnych, tj. 58 uczniów z 32 szkół. Uczestnicy etapu regionalnego zostali nagrodzeni dyplomami uczestnictwa                                    i upominkami, a ich opiekunowie otrzymali listy gratulacyjne za udział w przygotowaniu uczestników. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Uczennice do konkursu przygotował  Pan Janusz Rudy.