22 maja 2024 roku klasa 1rl razem z wychowawcą p. Jolantą Semenowicz i opiekunami p. Agnieszką Mierzwiak-Sobolak i p. Jadwigą Malczak udała się na wycieczkę przedmiotową do Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie. Spotkanie w banku rozpoczęło się wykładem na temat roli i zadań NBP. Pracownica NBP opowiadała o tym, dlaczego Narodowy Bank Polski jest nazywany bankiem banków, w jaki sposób odpowiada za stabilność naszego pieniądza – złotego i o źródłach finansowania jego działalności. Następnie odbyły się warsztaty, dzięki którym młodzież nauczyła się rozpoznawać autentyczność znaków pieniężnych, rozróżniać zabezpieczenia jakie posiadają poszczególne banknoty znajdujące się w obiegu. Uczniowie dowiedzieli się także co zrobić, gdy banknot się uszkodzi. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie oddziału, w czasie którego szczególnie zainteresowała młodzież wystawa dawnych maszyn liczących oraz nowość, którą jest elektroniczna maszyna przeliczająca zgromadzone w dużych ilościach monety o różnych nominałach. Wycieczka do Oddziału NBP przebiegała w miłej atmosferze i była lekcją w praktyce, która zainspirowała wszystkich do poszerzania wiedzy z zakresu bankowości.

Zobacz galerię

Klasa 1rl zwiedziła także Rzeszowskie Piwnice. Rzeszowska podziemna trasa turystyczna to fascynująca podróż w głąb historii tego miasta. Zagłębienie się pod ziemię pozwala na odkrycie tajemniczych korytarzy, piwnic i historii związanych z Rzeszowem. Jest to niezwykłe doświadczenie dla miłośników historii oraz osób poszukujących nietypowych atrakcji turystycznych. Wszystkich nas zaskoczyło połączenie prostych form np. ścian z cegieł  z nowoczesnością np. interaktywnymi monitorami, obrazami wyświetlanymi na murach. Uczniowie podczas zwiedzania brali także udział w licznych wirtualnych konkursach i zabawach.