W dniu 7 października w Centrum Usług Senioralnych w Sanoku odbyło się szkolenie wolontariuszy zorganizowane przez Powiatowe Centrum Wolontariatu. Z naszej szkoły
w szkoleniu wzięło udział 16 wolontariuszy z klas pierwszych. Podczas spotkania młodzież wysłuchała wykładu pana Macieja Drwięgi na temat zagrożeń wynikających ze stosowania środków odurzających oraz zapoznała się z zasadami BHP w pracy wolontariusza.

Pan Maciej Patronik, psycholog, prowadząc dialog z wolontariuszami, zilustrował na czym polega relacja wspierająca, a pan Krzysztof Jakubowski zapoznał młodzież z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi zasad i sposobów udzielania pierwszej pomocy. Natomiast przedstawiciele policji zwrócili uwagę na bezpieczeństwo własne wolontariuszy podczas wykonywania ich pracy, zapoznając młodzież z podstawowymi elementami samoobrony.

Zobacz galerię...

W dniu 21 października w Centrum Symulacji Medycznej w Sanoku odbyła się praktyczna część szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, poprowadzona przez pana Krzysztofa Sośnickiego. Nasze wolontariuszki wykazały się dużą wiedzą z tego zakresu
i bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami warsztatowymi.

Po zakończonym szkoleniu dzięki uprzejmości p. Krzysztofa Jakubowskiego młodzież mogła zobaczyć wiernie odwzorowaną salę szpitalną oddziału ratunkowego, a także obejrzeć od środka wyposażenie symulatora ambulansu medycznego.

Bogatsi o zdobytą wiedzę i umiejętności, Wolontariusze ZS1 z pewnością będą wykonywać swoje obowiązki mądrze i bezpiecznie.